Príprava v tme pre verejnosť

POBYT V TME PRE ČLENOV OBČINY

Čo je pobyt v tme?
Pobyt v tme, ktorý sa inak a nazýva aj liečba tmou, je starý spôsob očisty, ktorú používali všetky pôvodné národy/vierovyznania na zemi od Ameriky až po Tibet. Najviac bola používaná v Budhizme pri začiatočníkoch, ktorí neboli schopní meditovať, lebo ich myseľ bola vedená vonkajšími podnetmi.

Princíp pobytu v tme spočíva v odstránení vonkajších podnetov ktoré rozptyľujú zmysly a tým požierajú obrovskú časť pozornosti/sily. Jedná sa o dočasné vynútené pozastavenie prijímania vonkajších obrazov za účelom presmerovania pozornosti na to, čo potrebuje vyriešiť.

Ľudia častokrát vchádzajú do miestnosti s túžbou „vidieť nejaké svetlá“. Prežiť „nejaké duchovné zážitky“. Toto je nesprávny prístup. Po odrezaní sa od vonkajších vnemov a presmerovaní pozornosti na svoje jednotlivé telá, nastáva aicky očistný proces, ktorý nie vždy musí byť pre každého príjemný. Senzácie chtiví hazardéri sa nedočkajú toho, čo si žiada ich ego.

Pokiaľ vnútorný oheň nie je dosť silný, očista môže aj bolieť. Presnejšie povedané – človek prestane potláčať svoje zranenia tým, že presmerúvá pozornosť na vonkajšie svety a tieto počas pobytu v tme bolestivo vyliezajú na povrch, lebo oheň očisty nehorí dostatočne. Tí čo vám tvrdia aký je pobyt v tme super zážitok a ako je to všetko super a bezproblémové vás namotávajú. Nie je a nemá to byť bezproblémový zážitok – určite nie pre každého. Kto má pohodovú tmu, nemusí do nej už chodiť.

V každom prípade nie je dobré ísť do tmy, len preto, že chceme mať „duchovné zážitky“. Dovnútra nechodíme, lebo je to zábava, ale preto, že je to dôležitá práca na sebe a kto to takto neberie, nemal by k nám, ani vôbec do tmy ako takej radšej chodiť.

Nie je vôbec správne ísť do pobytu v tme, aby sme si mohli povedať, že som vydržal v tme x, alebo xx dní a teda na základe toho som niečo/niekto. Stávka s kamarátmi (alebo aj sám so sebou) o to, koľko dlho v tme vydržím, je nápad od ktorého treba upustiť.

Ak máte tendencie byť veľmi „duchovní“ a dokazovať si túto duchovnosť podnikaním všelijakých experimentov na Ayahuaske, počas pobytu v tme a podobne, dajte si radšej pivo, cigaru a vybehnite s kamošmi na veselie – Urobíte si menej škody.
Dobre zvážte svoje motivácie na pobyt v tme. Ak chcete nejaké super zážitky alebo niečo čím oslníte kamarátov, zaplaťte si skok z padáku a nechoďte mi zbytočne do tmy. Bude to lepšie pre vás aj pre mňa. Skok z padáku je bezpečnejší než tma.

Sú prípady ľudí ktorým sa po pobyte v tme rozpadlo manželstvo, prestalo sa im dariť v robote či podnikaní a podobne. Toto sú presne príklady nezvládnutej a nedokončenej zmeny vedomia.

Okrem toho: Niektoré veci ktoré máme v živote sú možné len na základe toho, že máme zranenie. Napr. niektoré druhy prác a vzťahov sú na tomto postavené. Cestu má každý inú a nie každému pobyt v tme treba. Pobyt v tme je na vlastnú zodpovednosť.

ČO TEDA ZAŽIJEM PRI POBYTE V TME?

Situácie sú rôzne, záleží na stave vašich jemnohmotných tiel a množstve zranení. Čím viac zranení, tým ťažšia očista. Čím viac špiny, tým ťažšie stavy. Čím mladší človek, tým ľahšia práca na sebe. Čím čistejší, tým viac v pohode.

Myseľ je nútená prestať sa zaoberať vonkajšími vplyvmi a nastupujú na rad rôzne úkazy:
Minulosť – Nevyriešené udalosti a traumy z minulosti, sa objavujú vo vedomí.

Budúcnosť – Plány do budúcnosti. čo všetko dosiahneme, aj ako to dosiahneme. Keďže máme v pobyte v tme množstvo energie – o mnoho viac ako vonku, tak si vytvárame v mysli svetlú budúcnosť, čím sa však len odďaľujeme od pochopenia skutočnej podstaty svojho problému. Napriek tomu v tme padajú rôzne a závažné rozhodnutia, prípadne sa naberá odvaha a sila na niečo čo bolo dlho odkladané. Nepretržité myslenie, plánovanie budúcnosti. Vyriešenie dlhotrvajúcich problémov. Pochopenie súvislostí a vážne životné rozhodnutia sú počas pobytu v tme bežné.

Obrazy pred vnútorným zrakom – obrazy naviazané na zápisy v rôznych telách, ktorých sa človek potrebuje zbaviť, ktoré sa objavujú pred vnútorným zrakom. Práca s obrazmi je už práca s jednotlivými traumatickými zápismi v rôznych telách. Niekto odoberá tak, že si predstavuje zmenu tohto obrazu zo škaredého na pekný, ale takto to nefunguje.
Vždy treba NAJPRV zistiť ako a kedy sme sa do toho obrazu dostali a čo vás tam ťahá, láka, núti ísť, alebo zraňuje. Treba si klásť otázky a odpovede v stave zvýšeného vedomia prichádzajú samé od seba. Ale kto sa nepýta nedostane odpovede. Zvykli sme si hľadať odpovede v strašne múdrych ezoterických knihách ktoré ale nevedia nič. Potom sme aj my takí premúdrelí ako tie knihy ktoré čítame ale je nám to na nič. Spýtať sa na odpoveď samého seba nás ani nenapadne a tak radšej vizualizujeme podľa „The Secret“.
(značka ezohlupák žijúci v blude)
Je tam nejaká túžba, želanie, zranenie alebo bolesť? Kedy vznikla? Pri akej udalosti? Kedy sa to stalo? Ako sa to stalo? Prečo sa to stalo? Toto je téma na samostatný článok.

Obrazy ktoré sa objavujú ako plastické obrazy v priestore

Vibrovanie svetla okolo svojho tela.

Sú aj iné zážitky, ktoré bežne ľudia mávajú ale toto je najbežnejšie.

Myslíte si, že také niečo zažijem, aj ak som nikdy predtým nič také nezažil?
Tieto zážitky má bežne každý. Do pobytu v tme sa nechodí kvôli zážitkom, ale kvôli liečeniu. Zážitky sú vedľajším javom a neznamenajú nič dôležité.

Aké zlepšenia môžem očakávať od pobytu v tme?
Vyliečenie zranení

VYBAVENIE TMAVEJ MIESTNOSTI:

Ideálne podmienky na pobyt v tme sa nedajú dosiahnuť mimo laboratórneho prostredia. Medzi ne patrí napríklad dokonalé odhlučnenie, bezhlučné vetranie a absolútna odsvetlenosť. V bežných podmienkach prakticky nejestvuje možnosť úplného odhlučnenia ani vetrania. Dokonca by som povedal, že ani zatemnenia. Kto tvrdí, že dokonalé podmienky poskytuje, tak klame. Rôzne „duchovné“ skupiny poskytujú pobyt v tme s tým, že deklarujú odhlučnenosť. Zväčša tvrdia, že ju dosiahli prírodnou omietkou ktorá pohlcuje zvuk a podobné nezmysly. Ja deklarujem, že podmienky u nás sú ďaleko od dokonalých. Napriek tomu mierne nad priemer toho čo som zažil inde.

Môžem zodpovedne prehlásiť, že dokonalé odhlučnenie sa nedá dosiahnuť pokiaľ nevlastníte vojenskú ponorku alebo úkryt hlboko pod zemou. Prípadne niečo s vákuovými stenami. Aj v týchto priestoroch je diskutabilné – teda sa dá naďalej debatovať o tom, či ja naozaj, skutočne aj tento priestor plne odhlučnený. Máme za to, že nie je, no napriek tomu aj neodhlučnený priestor plní účel toho, na čo bola metóda pobytu v tme vytvorená, pokiaľ do vnútra dlhodobo neprenikajú vyslovene rušivé zvuky ako zvuk miešačky z okolia alebo rozhovor partie stavebných robotníkoch ktorá sa háda medzi sebou. U nás môžte očakávať tieto druhy zvukov:
– Turisti prechádzajúci na Vartovku
– Ovocie dopadajúce na strechu
– Zvieratká behajúce po streche
– Medvede, jelene, srny, kozy, diviaky
– Autá, ktoré sa sem občas idú otočiť
– Môj oco ktorý si ráno varí kávu
– Odhadzovanie snehu
– Policajti – Všetko robia pre našu ochranu (sme najbezpečnejšie miesto v BB)
– mnohé iné nepredvídané zvuky

Dokonalé ticho nejestvuje. Kto hľadá nič, bude dlho hľadať. Otázka sa skôr týka vlastnej pozornosti.

Čo sa týka technického vybavenia danej miestnosti, je u nás zabezpečené:
– Zatemnenie
– Vetranie
– Medzipriestor na odovzdávanie jedla
– Záchod
– Kúpeľňu
– Vykurovanie
– Posteľ – jednolôžková s tvrdým matracom(novým)
– Vankúš bez páperia

VETRANIE:
Vetranie miesta a odsvetlenie v dávnych dobách prebiehalo pomocou stúpajúcich prúdov teplého vzduchu a klesajúcich prúdov studeného vzduchu v nejakej podzemnej nore – jaskyni – komnate. Podmienkou pre túto možnosť je mať prístup k nejakej jaskyni alebo podzemnému priestoru, pretože stav úplného odsvetlenia a bezhlučnosti, nie je ľahké dosiahnuť na povrchu.
Z toho dôvodu aj tradičné pobyty v tme bývali umiestnené vo vyhĺbených jaskyniach alebo podzemných komnatách.
Vetranie teplo-studenými prúdmi nesie so sebou riziko zadusenia sa kysličníkom uhličitým.

Človek v bežnom stave znesie o mnoho viac kysličníka uhličitého, ako obsahuje naša atmosféra a aj ako zištne udávajú výrobcovia vzduchotechniky a aizačnej techniky na odvetrávanie CO2. Táto tolerancia sa ešte ešte zlepšuje preladením mozgu na pomalšie kmitočty, no napriek tomu je nutnosť odvetrávania stále nutnosťou, pretože pri každom pobyte v miestnosti bez okien a dverí, hrozí zadusenie sa.

Z tohto dôvodu je u nás v tme nainštalovaných hneď niekoľko zariadení ktoré zabezpečujú prúdenie čerstvého vzduchu do objektu.
Prvé je núdzový ventilátor napojený na CO2 snímač. Druhý je „bezhlučný“ permanentný ventilátor zabudovaný v stene. Tu poznamenávam, že ako sme si vysvetlili na začiatku, dokonalá bezhlučnosť nejestvuje.

Systém funguje podvojne a aspoň jedna jeho časť už v súčasnosti nezávisle na dodávke EE z rozvodnej siete. Preto je úplne vylúčené vlastné zadusenie sa.

Keďže dnešní európski ľudia sú leniví a rozmaznaní a sú približne len 10% obrazu svojich predkov, nik z nich by do jaskyne ani podzemného úkrytu na týždeň alebo mesiac nešiel. Jednak z dôvodu nemožnosti sprchovať sa, jednak z dôvodu, že (pseudo)liberálni bratislavčania sú na suchú toaletu moc rozmaznaní. Deti kvetov a hipisáci sa tiež často zosypú pri kontakte s realitou mimo ich vysnívaného imaginárneho sveta.


Osobne poznám človeka, ktorého budhistickí mnísi zamkli do jaskyne a nosili mu raz za deň misku ryže a vodu – ak vôbec – bez toho aby s ním akokoľvek hovorili. Záchod ani sprcha tam neboli. Po návrate z Thajska bol vyliečený z predstáv o nádhernom náboženstve menom Budhizmus.

VODA, SPRCHA, ZÁCHOD, VODA NA PITIE.

V tmavej izbe je u nás aj sprcha s teplou vodou, ktorou treba šetiť, lebo je spoločná z ohrievača TUV. Ďalej máme záchod so splachovaním, umývadlo na umytie rúk, tekuté mydlo, hrnček na odloženie zubnej kefky. Je tam metlička a smetárik, smetný kôš.

JEDLO

Ako získam jedlo v pobyte v tme? Veď keď sa otvoria dvere tak dovnútra vojde svetlo nie?

Áno, ale preto tam máme tie druhé dvere, ktoré keď vchádzam tak máte zatvorené . Keď prichádzam s jedlom, zaklopem, spýtam sa či ste v poriadku a či môžem otvoriť. Až vtedy vojdem do medzipriestoru kde sa ukladá jedlo. Tento je z vašej strany za zavretými dvermi, takže aj keď si otvorím, tak žiadne svetlo nejde k vám dnu. Tam zložím poživeň a zavriem dvere. Až vtedy si vy otvoríte a v úplnej tme si zoberiete jedlo

VYKUROVANIE, TEPLO

Vykurovanie v pobyte v tme je riadené dvoma termostatmi. Oba sa dajú ľubovoľne nastaviť pred aj počas pobytu, no odporúčame nastaviť si všetko ešte pred zhasnutím svetiel a potom to už nemeniť. Vykurovanie je riešené sálavými panelmi.

V lete je tu príjemný chládok. Nie je to žiadna maringotka ktorá funguje ako skleník.

Kto nesmie ísť na pobyt v tme?

Každý môže ísť na pobyt v tme, ale u nás platia tieto pravidlá na vstup:

– Zaštepený človek. Kto je zaočkovaný, má do našich priestorov vstup z hygienických príčin zakázaný. Sú takí „ŠAMANI„, ktorí vyslovene pripúšťajú do tmy len zaštepených. Čiže pacienti – choďte sa liečiť na Zaježovú. Nechoďte k nám. My k vám nechodíme.
– Kto pociťuje príznaky srdcovej slabosti, má tlaky na srdci, má zlé výsledky EKG, má zlé výsledky krvi, trpí zápalom srdcového svalu zníženou imunitou alebo inými príznakmi požitia šmakoládky od našich bratov a dobrodincov z pf*zer, má do našich priestorov z hygienických dôvodov vstup zakázaný.
– Kto mal za posledných 12 mesiacov pohlavný styk so zaštepenou osobou alebo s osobou vystavenou úzkemu kontaktu so zaštepencami, pri ktorej sa vymieňali telesné tekutiny alebo krv, má do našich priestorov z hygienických dôvodov vstup zakázaný.
– Kto za posledných 12 mesiacov prijal transfúziu krvi, má do našich priestorov z hygienických dôvodov vstup zakázaný (áno – kvôli šmakuláde a možnej kontaminácii).


Vieme, že posledné dve problémy nemusia byť spôsobené vašou vinou, ale prosím, rešpektujte ľudí ktorí k nám chodia. Počkajme 12 mesiacov a ak sa neprejavuje nič negatívne na vašom zdraví, dohodnime si spolu termín na tmu.

– Ďalej sme tu mali záujem o pobyt v tme vo dvojici:
1. Nedá sa to v našich priestoroch uskutočniť kvôli nedostatku miesta.
2. Aj keby áno, odpoveď by bola nie. Nie je to dobré pre proces.
3. Nie sme hotel.
4. Nevymýšľajte.

Čo si mám priniesť na pobyt v tme?
Každý si môže priniesť čo chce, ale povinné sú:
– Vlastná miska, Vlastné flaše na vodu, príbor, uterák a spacák.
Vieme všetci, že používať tieto veci po iných ľuďoch je kakané.
Ľudia si okrem toho radi nosia hygienické potreby, zápisník, alebo diktafón bez svetla.

Čo si naopak nenosiť?
Chytrý telefón, notebook, elektroniku.
Na čo si toto nosíte na pobyt v tme? Zažil som babu ktorá mi vážne povedala, že počas pobytu v tme posielala z mobilu správy a pozerala, či jej niekto nevolal. Ak mi chcete dať 300 eur a nemať z toho žiadny, ale VOBEC ŽIADNY úžitok, len byť dobrí pred kamarátmi, tak mi ich pošlite na účet a ja budem hovoriť každému koho stretnem, ako pekne ste to zvládli, akí ste skvelí, a duchovní. Docvaklo? Ak áno skvelé. Rozumieme sa. Ak nie, tak nevadí. Je to na vás, ako sa zariadite s mobilom. Ja nie som policajt, len pozrite – na čo zbytočne trápiť seba a zaťažovať nás? Choďte mobilovať do inej prevádzky. Kdekoľvek. My radšej budeme mať prázdno, než toto. Náš čas je vzácny a váš čas tiež, len je otázka či si to uvedomujete.
Pred vstupom do tmy je nutné si všetky svoje osobné aj pracovné záležitosti vysporiadať tak, aby ste sa k nim nemuseli v mysli vracať alebo sa od nich odosobniť a zabudnúť na ne. Uvidíte ako sa vyvinú po návrate z tmy. Čo má počkať počká.

Čo môžem očakávať od pobytu v tme?

Najčastejšie účinky sú:
– Prežitie skutočnosti, že nie ste len hmotné telo,
– Pochopenie, kto ste a prečo nemôžete zomrieť
– Prekonanie rôznych strachov
– Vyriešenie si svojich minulých vzťahov
– Otvorenie (nie nutne vyriešenie – na toto pozor!) svojich tráum
– Spomienky z ranného detstva
– Pochopenie svojich životných vzorcov
– Zvýšený záujem o spoločenské správanie
– Presné podrobné informácie o tom, čo má byť váš ďalší krok, cieľ
– Obdržanie odpovedí na konkrétne otázky (ktoré ste nevedeli, že potrebujete vedieť)

– Zlepšenie schopnosti ovplyvňovať svet.


Môžem z tmy odísť, ak to nezvládam?


Preto pamätajte si toto: štvrtý až x-tý deň – aj skôr sa proste stáva, že riešite v tme niečo, čo potrebujete nutne vyriešiť. Buďte bojovníkom a zistite všetko o tom, čo vás trápi. Čím viac o tom viete, tým skôr a lepšie sa to hojí. Keď to prekonáte, zrazu vám bude už po celý zvyšok času lepšie. Naopak. Ak si niečo v tme otvoríte(traumu, alebo niečo čo o sebe nechcete vedieť) a odchádzate z tmy, len preto, že to bolí a nemáte to vyriešené, skôr si ublížite. Zostáva to nevyriešené. Musíte ísť v nastavení ako ostreľovač, nie ako pechota – teda „one shot one kill“ – najprv vyriešim jeden problém a potom idem na ďalší.

Naopak – pechota strieľa dávkou a len dúfa, že niečo zasiahne. Potom zomrie v krížovej paľbe. Preto buďte ostreľovač – nie pechota, ktorá vystrelí 1000 striel a dúfa, že nejaká trafí cieľ. Zničte jeden problém a potom zničte ďalší problém. Ostreľovač dlho číha na protivníka. Keď ho nájde pozoruje ho. Sleduje jeho zvyky. Zistí všetko o pozíciách nepriateľa. Zistí z kadiaľ prišiel a kam môže odísť. Zistí kedy vylieza na povrch a čo tam robí. Zistí kto je v nepriateľskej skupine najvyššia šarža. Potom vystrelí a eliminuje nepriateľa (problém). Svoj zásah si zaznamená alebo aspoň zapamätá, aby ho mohol vyhodnotiť.


Ak sa ale rozhodnete odísť vrátime vám peniaze – spravodlivú časť. Presne podľa stráveného času a aj niečo k tomu, aby ste neboli sklamaní a nemuseli tlačiť nasilu kvôli peniazom. Vychádzanie z tmy je najlepšie prejednať so mnou.

A hlavne pamätajte: „one shot one kill“. Potom sa nestane, že budete chcieť vyliezať skôr.

Pamatajte: Pýtajte sa otázky sami seba. Nehľadajte odpovede z múdrej knižky ani od Jarka Duška. Mierte otázkami presne na cieľ. Kto takto jedná, nebude musieť predčasne vychádzať z tmy.

Východ z tmy najlepšie prejednajte so sprievodcom. Častokrát sa to subjektívne zdá nejak a v tme ste zacyklený v obrazoch ktoré sa dajú z vnútra len ťažko vypozorovať a rozbiť. S tým pomáha sprievodca.

Ako vychádzať z tmy?

Nie len ako ale ja kedy a prečo. v skratke platí: Keď už mám poriešené všetko, čo som v tme otvoril.


Vychádza sa POMALY. Rýchly výlez vám uškodí.
Bez slnečných okuliarov, ale kto ich chce mať, jeho vec. Na svetlo sa adaptuje aj niekoľko hodín. Vstáva sa z postele v kľude a pomaly. Najprv sa poodchýlia dvere a človek zostáva ležať vnútri na posteli. Postupne sa s ním začína viac komunikovať. Nakoniec sa úplne otvoria obe dvere.
Nepije sa káva, alkohol a nefajčia sa cigarety! Môže vám to veľmi ublížiť! Bez srandy. Kto zažil takú kávu s cigou po dobre zvládnutej výživnej tme alebo si zlomil nohu pred cieľovou páskou, tak vie aké to je. Ja som to skúsil a už nikdy viac. Skúsenosť je neprenosná. Po tme sa človek cíti „neporaziteľný“ a robí veci ktoré bežne nerobí, ale nie všetko čo vás napadne je hneď aj dobrý nápad.
Po vylezení z tmy si Vás u seba nejakú dobu ešte nechám na „pozorovanie“. Po vylezení z tmy, chce človek okamžite „žiť“ – v zmysle spoločenského žitia. Je dobré týmto impulzom odolať na mieste.

Vyliezať pomaly a dať si len čistú vodu z prameňa.

Po ceste domov z tmy:
Nekomunikuje sa so „špinavými ľuďmi“. Vyhnite sa prísavkám, bezdomovcom, divným „týpkom“ a ľudom bez sily, ktorí si chcú posať, lebo cítia, že ste klbko energie. Podržte si to vedomie ktoré ste nadobudli v tme, nie to, čo vám podsúva svet.
Najlepšie vyliezanie v živote som mal, keď tam bola len mačka.
Ak cestujete vlakom, cestujte tak aby v ňom bolo málo ľudí. Ak autom dajte si čas na obnovenie zmyslov a motoriky, alebo si vybavte, že vás niekto odvezie domov.

Je dobré sa aj prejsť po prírode. Zacvičiť si.

Čo robiť PO tme?

Úplne Ideálny je pôst o vode – 1 deň. To Vás uzemní a zastabilizuje v situácii, že ste von.
Strávte čo najviac času v prírode.
Miernite sa nejaký čas v jedle a v pití.
Cvičte.
Pite vodu.
Žiadny alkohol.
Žiadne cigarety.
Nič nečisté.

Neovládajte ťažké stroje/automobil.

po pobyte v tme môžte byť pár dní trochu „mimo“ v zmysle reflexov, reakcií a bystrosti. Toto pominie samé.

Koľko sa platí za pobyt v tme:
Mnohí z vás sa pýtajú na cenu za pobyt v tme ako keby si kupovali zeleninu na trhu.

  1. Ja nemám hotel ani predajný novinový stánok. Tam by to tak mohlo fungovať. Na trhu sa predajcovia prekrikujú navzájom a robia všetko pre predaj. Ja cenu zásadne nezverejňujem na FB a na komentáre ktoré sa začínajú na „za koľko“ nezareagujem.
  2. Zastaví auto pri prostitútke a pýta sa:
    – Čo spravíš za tisíc korún?
    – Všetko, všetko!!
    – Tak nasadaj ideme betónovať
    (už chápete kam tým mierim?) Nehľaďte v prvom rade na cenu. Budete sklamaní.
  3. Za koľko? Za tisíc korún? Tak ja to teda beriem. Nie neberiete, lebo ešte neviete, či to beriem ja. Otázka je, či ste splnili tie kritériá vyššie v tomto článku? Dá sa z toho zľaviť, ak mám vycítené, že to bude dobré, ale inak nie.
  4. Za pobyt v tme sa neplatí ale prispieva sa dobrovoľný príspevok ako dar pre sprievodcu približne od 20 do 30 eur za noc(nie za deň) + si uhradíte svoju obživeň, ktorú sme vám doniesli.
  5. Vaším príspevkom sa podporujú obrady a činnosť našej občiny – Takže uctievanie Perúna a ďalších Bohov. Ak s tým máte problém….
  6. Právna forma je forma dobrovoľného daru/príspevku. Nie je to platba, nie je pevne určená, lebo je to dar.

Pozdravujem a Sláva Bohom.